O nás

Jsme tým zkušených techniků, odborníků na osvětlení a interiér, designérů a architektů. Řešíme osvětlení a design v kancelářích, retailu, zdravotnických centrech, gastru a ubytovacích zařízeních, sportovních halách, exteriérech, veřejných prostorách i domácnostech.

Světlem žijeme už od roku 1995 a postupně jsme přidali také interiérový design. Věříme, že tvořivým a pečlivým přístupem dokážeme vytvořit místa, kam se lidé rádi vracejí, kde se jim líbí a která jim slouží. Naše návrhy nebrzdí strach ani zaběhané zvyklosti, takže se pro klienty pouštíme i do neobvyklých a náročných řešení. Umožňuje nám to množství zkušeností, tým kolegů, vlastní výroba a technologické zázemí. A také kompozitní materiál s vlastnostmi přírodního kamene a neobyčejnou tvárností – Corian.

Jak pracujeme

 1. Vyslechneme si vaše požadavky
  Ptáme se na vaše cíle, kritéria, představy. Poté si prohlédneme prostory.
 2. Připravíme projekt
  Přichystáme vizuál i kompletní projektovou dokumentaci.
  Vycházíme z architektonického zadání, které přinesete a to plně respektujeme. Pokud vlastní zadání nemáte, podle vašich představ ho vytvoříme. Vše s vámi v několika iteracích konzultujeme, abychom věděli, že jdeme po správné cestě.
 3. Nastavíme rozpočet
  Vždy vybíráme ideální kombinaci designu, funkčnosti, materiálu a ceny. Není jednoduché tato kritéria skloubit, a nemusí se to podařit napoprvé. Komunikací k té správné kombinaci ale vždy dospějeme.
 4. Pustíme se do práce
  Podle předem dohodnutého harmonogramu spouštíme jednotlivé etapy. Náš projektový manažer koordinuje stavbu, výrobu i logistiku, takže všechno jde podle plánu. Chcete-li, můžete každou fázi kontrolovat a připomínkovat, my vaši zpětnou vazbu vítáme. Nechcete-li nic řešit, v termínu vám dodáme kompletní řešení připravené k provozu.
 5. Za svou práci ručíme
  Kromě samozřejmé záruky na materiál i provedenou práci nabízíme také pravidelný servis. V našich projektech používáme rozličné materiály, které jsou inovativní nebo citlivé na použití a údržbu. Proto současně s dokončenou zakázkou obdržíte manuál záruk a údržby, kde vždy zjistíte kdy, co a jak.

Potkáme se u dobré kávy a probereme vaše představy?

KONTAKT

Na svou historii jsme pyšní

1995
14. června 1995 – Zakládáme firmu – zatím se zaměřujeme na osvětlení.
1996
Hrdě otvíráme náš první obchod s nábytkem v Praze – Bytové studio.
1999
Naše podnikání dospívá a vzniká EUROLUX HOLDING a.s. –⁠ matka skupiny EXX.
2002
Rozrůstáme se do Brna, kde kolaudujeme další obchod s nábytkem a svítidly.
2005
Představujeme nový showroom, kde prezentujeme vše, co umíme udělat s osvětlením a interiérovým designem.
2005
Exxu se daří, slavíme 10 let a cítíme, že bychom měli částečně vrátit svůj úspěch potřebným. Zakládáme nadaci Leontinka na pomoc zrakově postiženým dětem a mladým lidem.
2009
Posouváme naši práci na novou úroveň: začínáme s vlastní výrobou interiérů a zaměřujeme se unikátní materiál Corian.
2011
Stěhujeme se do vlastního a otevíráme dům designu v Karlovarské ulici v Praze 6.
2014
Rozšiřujeme služby o modernizaci osvětlení s garantovanou úsporou.
2015
Slavíme 20 let a expandujeme na Slovensko.
2017
Konsolidujeme všechny naše firmy pod jeden název – EXX.
2019
Rozšiřujeme naše výrobní kapacity o závod v Uherském Brodě a dokážeme ve vlastní kapacitě zajistit kompletní výrobu interiérových prvků na míru z všech dostupných materiálů – od dřeva, přes kov, čalounění a sklo až po Corian.